Santa Susanna očima Evy Sukupové

Španělská Santa Susanna se i letos, jako již poněkolikáté, stala třetí záříjový víkend hlavním městem kulturistiky. Mistrovství světa žen v kulturistice, fitness a body fitness a MS mužů ve fitness vneslo do tohoto krásného přímořského letoviska nádhernou sportovní atmosféru. Téměř 200 účastníků z 50 zemí světa předznamenávalo, že nás čeká velký maraton. A taky že ano! Páteční semifinále, ve kterém v 10 kategoriích všechny závodnice a závodníci bojovali o postup do sobotního finále, trvalo neuvěřitelných 9 hodin. Cesta to byla nesmírně tvrdá a pro většinu soutěžících zůstalo finále jen nesplněným snem...

O to cennější je úspěch české výpravy, která získala dvě zlaté a dvě stříbrné medaile a v národech obsadila před Italy a za Rusy krásné druhé místo.

Ale začněme od začátku!

Jako první přišly na řadu kulturistky a fitnessky. V kulturistice nás reprezentovaly – Darina Káňová a Lída Čížová - obě v nejtěžší kategorii. Darina předvedla svoji standartní formu, bohužel do současné světové úrovně jí chyběla větší svalová hmota. Lída má svalů dostatek, ale postrádala jejich kvalitu, hustotu a separaci. Věřím, že když tento nedostatek napraví, čeká ji úspěšná kulturistická budounost.

Ve fitness jsme měli dvě želízka. V kat.do 164 cm Dášu Pasterňákovou – finalistku z jarního ME a v kat. nad 164 cm Janu Stockeovou, která se vracela po dvouleté přestávce. Dášina podzimní příprava nebyla jednoduchá, byla poznamenána nemocemi. To se bohužel projevilo při porovnávání, kde Dáši chyběla větší kvalitní hmota. Působila drobně a unaveně a nezachránila ji ani velice zdařilá volná sestava. 11.místo bylo pro Dášu zklamáním. Zato Jana zazářila! Od první chvíle bylo jasné, že je nejlépe připravenou závodnicí na pódiu. Neuvěřitelně kvalitní svalová hmota, separace, hustota svalů, vše vyvážené, podtržené estetikou a elegancí. Životní forma! Sestava na vysoké úrovni. Tady přišlo překvapení a zklamání pro nás všechny! Zlato se zdálo být více než jisté! Bylo z toho stříbro. Škoda, i když ruku na srdce, být druhá na světě není zrovna malý úspěch!

Pak přišli na řadu fitness muži. Franta Bartoš, který nás v této kategorii reprezentoval, byl už 4x stříbrný. Svoji letošní cestu za zlatem vzal nesmírně zodpovědně. Nic nenechal náhodě! Cílevědomě se prokousával náročnými tréninky a tvrdou dietou ke své životní formě. Připravil si extrémně náročnou sestavu. Na pódiu svedl velmi tvrdou a vyrovnanou bitvu s ruským soupeřem. Málokdo si troufal tipovat, jak tento souboj zkončí! Štěstěna se přiklonila na stranu soupeře. Je to sport a i když byl Franta zklamán, nesl to čestně! Další stříbro do sbírky!

Největší zastoupení jsme měli v BF. Ve 4 výškových kategoriích nás reprezentovalo 7 žen.

Dalším nováčkem naší výpravy byla Nikol Kešelová v kat.do 158cm. Nikol bojovala statečně. Upoutala vyváženou, přiměřeně svalovou, estetickou postavou. K finálovému umístění jí chyběla větší kvalita a hustota svalů. 7.místo je i tak velkým úspěchem, protože konkurence byla letos velmi vysoká. V kat.do 163cm jsme měli 3 zástupkyně. Pro Veroniku Gáfovou a Veroniku Zubačovou, přes jejich velmi slušnou formu, nedopadlo mistrovství šťastně. V konkurenci 34 závodnic neprošly eliminací a nedostaly se tak do hlavního závodu.

Zato Bára Benešová to letos vzala za správný konec! Po létech hledání, sérii druhých, třetích a čtvrtých míst, šla nyní neomylně za zlatem. A nakonec brala víc, než si skrytu duše přála, tedy nejenom zlatou medaili ve své kategorii, ale stala se i absolutní mistrní světa. A zaslouženě, její dokonalé, svalově dobře připravené postavě nebylo co vytknout. Navíc je to krásná žena. V nejvyšší kategorii jsme měli rovněž dvě želízka v ohni. Eva Rudolfová, vloni čtvrtá, letos bohužel nedotáhla přípravu, měla 3-4kg navíc a to rozhodlo o konečném 11.místě. Je to škoda, protože při optimální formě by Eva dosáhla na medailová umístění.

Českou reputaci v této kategorii nakonec velice úspěšně zachraňovala jako vždy skvěle připravená Gábina Kubešová. Gábina procházela celou soutěží jako nůž máslem! Její Křehká a přitom velmi muskulaturní postava na pódiu jednoznačně signalizovala, že letos si zlato nenechá ujít. A taky nenechala! Mnohaletá tvrdá práce se vyplatila.

Co dodat? Skvělé výsledky korunované druhým místem v národech. Příští rok, opět v Santa Susanně budeme mít co obhajovat!
Eva Sukupová Vás zve na www.fitnesseva.cz

autor: redakce přečteno: 7060
Přidat příspěvek
Diskuze k tomuto článku nebyla otevřena. Otevřetete tuto diskuzi přidáním Vašeho příspěvku.
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
sportovní zprávy

Déšť rozhodnul o vítězi Rallye Coeur de France

Mon, 27 Sep 2021 08:32:33 GMT
Francouzský asfaltový šampionát se začíná vyvíjet hodně zajímavým směrem a o titul by se ...
zdroj: eWRC.cz

Double Volkswagenu v anglických lesích

Sun, 26 Sep 2021 12:38:10 GMT
Na čtvrtý podnik sezóny se britské mistrovství přesunulo na východní pobřeží severní ...
zdroj: eWRC.cz

Král nechá po kauze spolupráce s StB o své budoucnosti rozhodnout výkonný výbor

Mon, 27 Sep 2021 13:37:00 +0200
Praha - Prezident Českého hokeje Tomáš Král nechá o své budoucnosti po kauze odhalení ...

Sparta Fotbalové asociaci ČR nabídla, že na Strahově vybuduje národní stadion

Mon, 27 Sep 2021 13:48:00 +0200
Praha - Fotbalová Sparta podle generálního ředitele Františka Čupra nabídla Fotbalové ...

Svědík, Hoftych, Jarošík, Horejš či Šilhavý? Kdo se jednou stane nástupcem slávistického krále Trpišovského?

Mon, 27 Sep 2021 14:38:00 +0200
Česká liga > Nic netrvá věčně. V životě ani ve fotbale. Dobře to vědí i fanoušci Slavie ...
zdroj: eFotbal.cz

Pešek? Spartě se konečně povedl přestup! Skončí obě slávistické série v neděli na Letné? Záleží i na tom, jestli nastoupí Mandous

Mon, 27 Sep 2021 14:35:00 +0200
Česká liga > PROCHÁZKA LIGOVÝM DĚNÍM. Ano, v 9. ligovém kole zaujaly některé věci, třeba ...
zdroj: eFotbal.cz
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos