Sedavé zaměstnání a ztráta kondice x JAK SE PÁLÍ TUKY

Další častý dotaz do naší poradny posílají čtenáři, kteří mají sedavé zaměstnání. Někdy má kancelář své výhody - v zimě je tam teplo, v létě klima ... Taky se člověk tolik fyzicky nenadře. A to je ono. Spousta mladých lidí, kteří po škole začali pracovat v kanceláři (nebo se při práci minimálně hýbou), časem zjistí, že pokud po práci nesportují, začíná to být na nich vidět. Kalhoty se "srazily", těsná trička nemilosrdně ukáží každou novou "terénní nerovnost" - prostě začínají tloustnout. A jsme u oněch dotazů. Většina z nich začíná: "Potřeboval(a) bych rychle shodit do riflí (sundat pár kilo, dostat se zpět na svoji původní váhu ...)" Tak tedy jedna odpověď na mnoho dotazů na téma "JAK SPÁLIT TUKY" ...

To, že začínáte přibírat, je důsledek špatné životosprávy. Protože máte málo pohybu, Vaše tělo nestačí spotřebovat tu energii, kterou mu dodáváte ve formě potravy.

Takže jak na to?

Hubnout začnete tehdy, když budete vydávat víc energie než přijímat. To můžete třemi způsoby. Méně, nebo správněji jíst, víc se hýbat, nebo obojí současně. Nejlepší řešení je to poslední.

Jídlo: nevíme kolik toho jíte, ale někdy není nutno ubírat z jídla, jenom ho trochu změnit a rozdělit do menších porcí (viz článek: Rozvrhněte si jídlo na celý den ...)

Trénink: tady je dobré vědět, jak, kde a kdy se pálí tuky. Tuky slouží jako zdroj energie. Tlusté tělo je obrovská zásobárna energie, když si uvědomíte, že každý 1 gram tuku obsahuje 9 kcal (38 kJ) . Když chcete zhubnout 1 kg, musíte spálit 9000 kcal. Tuky se pálí ve svalech. Čím víc má člověk svalů, tím lépe se mu spaluje tuk. Proto je dobré si určitou svalovou hmotu vybudovat. Kdy se pálí tuky? Tehdy, když je tělo používá jako zdroj energie. Není to ovšem vždy. Dalším zdrojem energie pro svaly jsou i cukry (krevní a svalový cukr) a bílkoviny (rozpad svalů - postrach kulturistů). Takže abychom pálili tuky a ne ostatní zdroje, je potřebné zvolit vhodný trénink. Takový trénink je aerobního charakteru, jako kolo, stepper, běh, rychlá chůze, bojové sporty a podobně. Tuk se spaluje jenom za pomoci kyslíku, proto je potřebný aerobní trénink (v poradně jsme o tom psali víc). U silového tréninku (trénink s činkami, nebo sprinty) jako zdroj energie slouží cukry a v některých případech i bílkoviny. Při uvolňování energie z tohoto zdroje není potřebný kyslík - anaerobní trénink.

Takže ideální pro vás by byl alespoň 3 krát do týdne silový trénink v posilovně zakončený 30 - 45 minutami aerobního tréninku. Ušetříte takto takzvaný náběhový čas u aerobního tréninku. Je to doba potřebná na to, aby se začaly spalovat tuky. Totiž i u aerobního tréninku se zpočátku nespalují tuky ale cukry, které jsou v krevním řečišti a až po jejich určitém poklesu se začnou využívat tuky. Trvá to tak kolem 20 minut. Po silovém tréninku je to kratší doba z důvodu menších zásob cukrů.

Pro urychlení Vašeho cíle máme v našem e-shopu široký výběr spalovačů tuku. (Psali jsme o nich zde: PRŮVODCE SPALOVAČI TUKU). Na podporu růstu svalů, jako jednotky na spalování tuku, mimo jiné i skvěle vypadají, máme pro vás širokou nabídku proteinů, jako potřebnou stavební složku pro nárůst svalové hmoty.

autor: redakce přečteno: 30800
Přidat příspěvek
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
Radical | reagovat
15.06.2009 09:35:44
:-)))))
no já teda nevím, ale za mého laického předpokladu, že že nárůstem svalové hmoty roste bazální metabolismus si myslím, že alfou a omegou hubnutí není nějaká "nesmyslná" (ano .. v tomto kontextu oparvdu nesmyslná) aerobní činnost u které se člověk sacharidově zapotí, ale naopak právě silový trénink vedoucí k růstu svalů. Protože co si budeme namlouvat... ani po roce silového tréninku nevypadá člověk jako kulturista, takže vymlouvání se na kulturistický zjev je hloupost :-)))))
zuzka | reagovat
28.04.2008 21:52:05
hubnutí
Chtěla bych zhubnout přes pas mám přes pas 87 a pořád i když chodím 2 týdně do posilovny ven s kamarádkou na 2 hodiny. Proč nemůžu přes pas zhubnout?
stránka: 1
sportovní zprávy

Toyota Gazoo zakončí v Monze mistrovskou sezónu

Mon, 30 Nov 2020 08:20:39 GMT
Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT (World Rally Team) čeká rozhodující souboj o titul ...
zdroj: eWRC.cz

Futures Contproduct na závěr sezony posílil Ondřej Bisaha

Mon, 30 Nov 2020 08:12:48 GMT
Dvě posádky týmu Futures Contproduct Rally Team absolvovaly v letošní paralyzované sezoně ...
zdroj: eWRC.cz

Vedoucí Třinec čeká v úterý bitva se třetí Spartou

Mon, 30 Nov 2020 17:03:00 +0100
Praha - Suverén a lídr hokejové extraligy Třinec přivítá v úterním 23. kole třetí ...

Basketbalistky USK vstoupí v istanbulské "bublině" do Euroligy

Mon, 30 Nov 2020 16:23:00 +0100
Istanbul - Duelem s domácím Fenerbahce vstoupí v úterý v "bublině" v Istanbulu ...

Rasismus na instagramu? Cavanimu hrozí trest

Mon, 30 Nov 2020 18:23:00 +0100
Premier League > Z hrdiny padouchem? Misky vah překlopil příspěvek na sociálních ...
zdroj: eFotbal.cz

Hráč s nejvíce vyhranými obrannými souboji v české lize poslouchá kouče Radu na Střelnici...

Mon, 30 Nov 2020 17:53:00 +0100
Česká liga > Minulostí v Hradci Králové ošlehaný perspektivní obránce Jablonce Jakub ...
zdroj: eFotbal.cz
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos