Sedavé zaměstnání a ztráta kondice x JAK SE PÁLÍ TUKY

Další častý dotaz do naší poradny posílají čtenáři, kteří mají sedavé zaměstnání. Někdy má kancelář své výhody - v zimě je tam teplo, v létě klima ... Taky se člověk tolik fyzicky nenadře. A to je ono. Spousta mladých lidí, kteří po škole začali pracovat v kanceláři (nebo se při práci minimálně hýbou), časem zjistí, že pokud po práci nesportují, začíná to být na nich vidět. Kalhoty se "srazily", těsná trička nemilosrdně ukáží každou novou "terénní nerovnost" - prostě začínají tloustnout. A jsme u oněch dotazů. Většina z nich začíná: "Potřeboval(a) bych rychle shodit do riflí (sundat pár kilo, dostat se zpět na svoji původní váhu ...)" Tak tedy jedna odpověď na mnoho dotazů na téma "JAK SPÁLIT TUKY" ...

To, že začínáte přibírat, je důsledek špatné životosprávy. Protože máte málo pohybu, Vaše tělo nestačí spotřebovat tu energii, kterou mu dodáváte ve formě potravy.

Takže jak na to?

Hubnout začnete tehdy, když budete vydávat víc energie než přijímat. To můžete třemi způsoby. Méně, nebo správněji jíst, víc se hýbat, nebo obojí současně. Nejlepší řešení je to poslední.

Jídlo: nevíme kolik toho jíte, ale někdy není nutno ubírat z jídla, jenom ho trochu změnit a rozdělit do menších porcí (viz článek: Rozvrhněte si jídlo na celý den ...)

Trénink: tady je dobré vědět, jak, kde a kdy se pálí tuky. Tuky slouží jako zdroj energie. Tlusté tělo je obrovská zásobárna energie, když si uvědomíte, že každý 1 gram tuku obsahuje 9 kcal (38 kJ) . Když chcete zhubnout 1 kg, musíte spálit 9000 kcal. Tuky se pálí ve svalech. Čím víc má člověk svalů, tím lépe se mu spaluje tuk. Proto je dobré si určitou svalovou hmotu vybudovat. Kdy se pálí tuky? Tehdy, když je tělo používá jako zdroj energie. Není to ovšem vždy. Dalším zdrojem energie pro svaly jsou i cukry (krevní a svalový cukr) a bílkoviny (rozpad svalů - postrach kulturistů). Takže abychom pálili tuky a ne ostatní zdroje, je potřebné zvolit vhodný trénink. Takový trénink je aerobního charakteru, jako kolo, stepper, běh, rychlá chůze, bojové sporty a podobně. Tuk se spaluje jenom za pomoci kyslíku, proto je potřebný aerobní trénink (v poradně jsme o tom psali víc). U silového tréninku (trénink s činkami, nebo sprinty) jako zdroj energie slouží cukry a v některých případech i bílkoviny. Při uvolňování energie z tohoto zdroje není potřebný kyslík - anaerobní trénink.

Takže ideální pro vás by byl alespoň 3 krát do týdne silový trénink v posilovně zakončený 30 - 45 minutami aerobního tréninku. Ušetříte takto takzvaný náběhový čas u aerobního tréninku. Je to doba potřebná na to, aby se začaly spalovat tuky. Totiž i u aerobního tréninku se zpočátku nespalují tuky ale cukry, které jsou v krevním řečišti a až po jejich určitém poklesu se začnou využívat tuky. Trvá to tak kolem 20 minut. Po silovém tréninku je to kratší doba z důvodu menších zásob cukrů.

Pro urychlení Vašeho cíle máme v našem e-shopu široký výběr spalovačů tuku. (Psali jsme o nich zde: PRŮVODCE SPALOVAČI TUKU). Na podporu růstu svalů, jako jednotky na spalování tuku, mimo jiné i skvěle vypadají, máme pro vás širokou nabídku proteinů, jako potřebnou stavební složku pro nárůst svalové hmoty.

autor: redakce přečteno: 31087
Přidat příspěvek
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
Radical | reagovat
15.06.2009 09:35:44
:-)))))
no já teda nevím, ale za mého laického předpokladu, že že nárůstem svalové hmoty roste bazální metabolismus si myslím, že alfou a omegou hubnutí není nějaká "nesmyslná" (ano .. v tomto kontextu oparvdu nesmyslná) aerobní činnost u které se člověk sacharidově zapotí, ale naopak právě silový trénink vedoucí k růstu svalů. Protože co si budeme namlouvat... ani po roce silového tréninku nevypadá člověk jako kulturista, takže vymlouvání se na kulturistický zjev je hloupost :-)))))
zuzka | reagovat
28.04.2008 21:52:05
hubnutí
Chtěla bych zhubnout přes pas mám přes pas 87 a pořád i když chodím 2 týdně do posilovny ven s kamarádkou na 2 hodiny. Proč nemůžu přes pas zhubnout?
stránka: 1
sportovní zprávy

Chorvatská rallye na O2 TV Sport s Ondrou Krajčou a Vojtou Štajfem

Thu, 22 Apr 2021 19:05:15 GMT
Čtyři přímé přenosy ze třetího podniku WRC s komentářem českých soutěžáků
zdroj: eWRC.cz

Croatia Rally - shakedown

Thu, 22 Apr 2021 09:08:33 GMT
Dnes dopoledne se jede v Chorvatsku shakedown. Sledujte ho s námi.
zdroj: eWRC.cz

Atlético se vrátilo do čela španělské ligy, Messi dal dva góly

Thu, 22 Apr 2021 23:35:00 +0200
Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 31. kole španělské ligy Huescu 2:0 a ...

Fotbalisté Leicesteru si výhrou nad West Bromwichem pojistili třetí místo

Thu, 22 Apr 2021 23:17:00 +0200
Londýn - Fotbalisté Leicesteru nastříleli ve 32. kole anglické ligy předposlednímu West ...

Hrozí nejslavnějšímu slovenskému klubu velký problém? Majitel Slovanu se topí v obrovských dluzích

Thu, 22 Apr 2021 21:35:00 +0200
Ostatní soutěže > Pamatujete si ještě odvážnou ideu Národního fotbalového stadionu? Na ...
zdroj: eFotbal.cz

Potřeboval by dát gól, přemítá Koller nad zabrzděným Hložkem. Kuchtu naopak opěvuje

Thu, 22 Apr 2021 21:18:00 +0200
Česká liga > Sparta by potřebovala jeho góly, ale po návratu to zatím není ono. Supertalent ...
zdroj: eFotbal.cz
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos