Strečink - protáhněte si nohy za 7 minut

Vybrali jsme pro Vás 7 základních a jednoduchých strečinkových cviků, díky kterým si protáhnete během 7 minut komplet nohy. Mnoho cvičenců tuto část tréninku podceňuje a někteří dokonce vypouští úplně. Dost rozšířený je názor, že to trvá dlouho. Tento článek s názorným předvedením cviků vás má přesvědčit o opaku. K bezpečnému provedení cviků v posilovně přece potřebujete dobře rozvičené nohy s protaženými svaly. Zvyšujete výkon a zmenšujete riziko úrazu ...

Svaly prstů nohou

Sedněte si. Jednu nohu si pokrčenou v koleni opřete o druhou nohu. Jednou rukou si přidržte kotník, druhou obejměte prsty. S výdechem tlačte prsty rukou směrem k chodidlu.

Svaly nártu a kotníku

Využijte této pozice a drobnou změnou procvičte i kotník a nárt. Jednou rukou si přidržte holeň a druhou rukou chyťte prsty u nohou. S výdechem přitahujte špičku chodidla k tělu.
Bérce

Klekněte, dosedněte na paty. Rukama chyťe zespod prsty u nohou a přitahujte k hýždím.
Lýtka a achilovky

Jednu nohu dejte před druhou. Pata je na zemi, špičku zvedejte nahoru a k holeni.S výdechem se předklánějte. Ruce se snažte opřít o podlahu (pozor, nemusí to jít). Nepokrčte ani jedno koleno.
Ohybače kolen

Předkloňte se, rukama chytněte prsty u nohou a přitahujte je nahoru. Kolena pomalu propínejte a tlačte dozadu. Vše dělejte pomalu!
Hamstringy

Jednu nohu dejte před druhou, s výdechem se pomalu předklánějte a snažte se položit ruce na zem. Nekrčte kolena. Pokud nedosáhnete až na zem, jděte jen tam, kam Vás to pustí. Příště to už bude lepší :-)
Adduktory

Jednu nohu si opřete o pevnou židli nebo stůl. Rukou se můžete kvůli rovnováze židle přidržet. S výdechem přeneste váhu dopředu na nohu opřenou o židli.
Svaly na přední straně stehna

Klekněte si, jednu nohu zanožte. Zanoženou nohu chtněte za nárt a pomalu přitahujte k hýždím. Zkuste se dotknout patou hýždí :-)Za nafocení a odbornou pomoc děkujeme Martině Zábranské, majitelce WELLNESS CENTRA na Masarykově ulici 25 v centru Brna. Aerobic, Tae-Bo, Pilates, Power Yoga, solárium , kde se můžete nově věnovat také SPINNINGU!!!

autor: redakce přečteno: 26360
Přidat příspěvek
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
samyk | reagovat
03.09.2008 13:31:25
Au :-D
U toho posledniho protazeni me nak moc bolej kolena:-D je mozne ze to delam spatne?
stránka: 1
sportovní zprávy

Mojí Sieře vdechl život „Pípa“

Sun, 28 Nov 2021 19:17:40 GMT
Tenhle článek vznikl jako vzpomínka na velkého kamaráda a člověka, kterým byl Zdeněk Pipota ...
zdroj: eWRC.cz

Kalendáře Rallyservice 2022

Sun, 28 Nov 2021 09:59:51 GMT
Blíží se konec roku a je ten nejvyšší čas pouvažovat nad změnou výzdoby Vaší garáže ...
zdroj: eWRC.cz

zdroj:

zdroj:

zdroj:

zdroj:
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos