Ve 14 letech v posilovně? Proč ne, ale s rozumem a správně ...

Je přirozené, že kluci v tomto věku se začínají ohlížet jak vypadají, jednak kvůli holkám a taky, protože chtějí být a vypadat silnější než jejich kamarádi - neboli možní "nepřátelé" na diskotéce. Prostě chtejí svaly a to hlavně rychle a poměrně hodně. Většina kluků v tomto věku je v současné době, době internetu, počítačových her a televize, ve fyzicky katastroválním stavu...

Trpí nedostatkem pohybu a výsledek je ten, že jsou buď příliš hubení nebo tlustí a zároveň nemají žádnou kondici a přirozenou sílu. Čím dál, tím víc kluků nezvládne ani jeden klik, o shybech ani nemluvě. Mají špatné držení těla, propadlé hrudníky a ploché nohy. Na druhé straně je na ně obrovský mediální tlak svalovců, akčních hrdinů z filmů a PC her, kteří se stávají jejich idoly a vzory. V dnešní době je naštěstí spousta posiloven a fitnesscenter, kde si můžou jít zacvičit. A taky jich sposta chodí, resp. začne chodit, ale za pár týdnů přestanou, protože nevidí žádný, nebo jenom malý pokrok. Kde dělají chybu tihle kluci, proč nerostou? Takže začneme od začátku, jak by měly tito kluci postupovat, aby se jejich snaha vyplatila.

1. Stanovit si reálný cíl. Raději krátkodobý, jako například přibrat 5 kg svalové hmoty, nebo shodit 5 kg tuku a ne vítězství na republice, nebo stát se Mr. Olympia.

2. Studium problematiky. Číst odbornou literaturu, časopisy, hledat užitečné informace na internetu, neboli poslouchat zkušené lidi v daném oboru, nejlépe trenéry, nebo závodníky. Ti vám poradí jak v tréninku, tak ve výživě a doplňcích výživy. Nikdo zkušený z nebe nespadl. Takto se vyhnete zbytečným chybám a váš pokrok se tím mnohonásobně zrychlí. Nekopírujte tréninky pokročilých cvičenců z časopisů, ty nejsou pro vás.

3. Postupujte od jednoduššího ke složitějšímu. To se týká tréninku i doplňků výživy. Nejdřív se musí žák naučit abecedu aby mohl psát i věty. Nejdřív musí dokončit základní školu, pak střední a až pak vysokou. A každé období trvá určitou dobu, kterou nelze moc urychlit. Příklad tréninku pro začátečníky, najdete na našich stránkách.

4. Vytrvejte a uvidíte výsledky. Buďte uspěšní v dosahování krátkodobých cílů a nakonec dosáhnete až tam, kde jste si to možná na začátku ani nepředstavovali. Je to však dlouhá a těžká cesta, plná odříkání. Bez toho to bohužel nejde. Dodržujte pravidelnost ve cvičení i v jídle a dbejte na odpočinek. Cvičte minimálně 3-4 krát do týdne.

5. Nenechte se odradit lidmi, nebo situacemi, které nejsou naklonené k vašemu rozhodnutí. Kulturistika je životní styl. Mnoho kluků, kteří začínají, mají problém si ve škole otevřít nádobku s rýží a kuřetem jen proto, že se stydí. Nechávají se ovlivňovat spolužáky, přitom by nedělali nic špatného, jen možná pro ostatní neobvyklého. Tady je jenom jedna rada, nevšímat si toho, oni si nakonec zvyknou a většinou to bývá tak, že nakonec i závidí. A když uvidí váš pokrok, uvidíte, že se někteří přidají ...

6. Necvičte jenom bicepsy a bench press. Z toho nevyrostete, jen budete mít nesymetrickou postavu. Měli byste se zaměřit nejdřív na posílení svalového korzetu, abyste mohli v krátké budoucnosti zvedat bezpečně i větší váhy. Ten posílíte cvičením břišních svalů (zkracovačky) a svalů kolem páteře (hyperextenze a lehké mrtvé tahy). Pak cvičte základní cviky na velké svalové skupiny, jako jsou nohy, záda, hrudník, ramena. Cviky jako dřepy, mrtvé tahy, přítahy v předklonu, shyby, benchpres, tlaky na ramena, bicepsové zdvihy s velkou činkou, kliky na bradlech, nebo benchpress na úzko na tricepsy jsou nejproduktivnější cviky, protože jsou to tzv. vícekloubové cviky, které jsou samozřejmě namáhavejší nežli izolované a právě proto tělo při jejich cvičení vylučuje více vlastních anabolických hormonů. Izolované cviky byste měli cvičit až po těchto základních cvicích. Samozřejmě všechny cviky musíte provádět správnou technikou (viz cviky na naší stránce). Necvičte s přetěžkou váhou, ale s takovou se kterou uděláte nejméně 8-10 opakování čistou technikou, což je ve vašem věku to nejdůležitější.

7. Nakrmte svoje tělo. V tomhle věku vaše tělo spotřebuje velice moc energie, protože ještě roste. Proto nečekejte svalové přírůstky, když budete špatně a nepravidelně jíst. Dodržujte kvalitní pestrou stravu bohatou na bílkoviny a komplexní sacharidy s trochou tuku. Potřebné bílkoviny si můžete doplnit bílkovinovým koncentrátem, který budete používat hlavně po tréninku a před spaním. Na užívání potravinových doplňků ve větší míře máte opravdu čas. Nic ale nepokazíte pravidelným užíváním vitamínů a minerálů. Ty vaše tělo potřebuje a jejich pravidelné doplňování podpořte zařazením ovoce do vašeho jídelníčku.

Tak mnoho zdaru a vydržte!!!!!

autor: redakce přečteno: 12476
Přidat příspěvek
Diskuze k tomuto článku nebyla otevřena. Otevřetete tuto diskuzi přidáním Vašeho příspěvku.
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
sportovní zprávy

Všechny rychlý holky slaví MDŽ v Sosnové…

Sun, 23 Feb 2020 14:21:35 GMT
...aneb Pepa z depa může být i Váš…
zdroj: eWRC.cz

Valaška opět součástí MSR a ve spojení s Rallye Tatry

Sun, 23 Feb 2020 10:44:26 GMT
39. Kowax Valašská rally ValMez bude podruhé v řadě součástí slovenského šampionátu.
zdroj: eWRC.cz

Muchová zahájila turnaj v Dauhá výhrou nad Linetteovou

Sun, 23 Feb 2020 15:21:00 +0100
Dauhá - Tenistka Karolína Muchová vstoupila do silně obsazeného turnaje v Dauhá ...

Vondrová je díky osobnímu rekordu čtvrtá ve světových tabulkách

Sun, 23 Feb 2020 15:01:00 +0100
Ostrava - Čvrtkařka Lada Vondrová si na halovém mistrovství republiky vylepšila osobní ...

Nejen Sterling. Odchod z Etihad Stadium vyhlíží Guardiola i tyto dvě superstars...

Sun, 23 Feb 2020 16:04:00 +0100
Premier League > Manchester City sice porazil v lize silný Leicester 1:0, byl však nedávno na ...
zdroj: eFotbal.cz

O slovenský klenot se perou dva velkokluby. Ve hře je prý nabídka 90 milionů euro!

Sun, 23 Feb 2020 16:04:00 +0100
Zahraničí > Milan Škriniar se stal v posledních sezónách defenzivní oporou Interu Milán a ...
zdroj: eFotbal.cz
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos